كدخبر: 18848 بدون دیدگاه

معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی استان مطرح کرد: ارائه ۱۶۰ فرصت سرمایه‌گذاری گردشگری خراسان رضوی در نمایشگاه گردشگری تهران

تاریخ انتشار : در ساعت:
معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی استان مطرح کرد: ارائه ۱۶۰ فرصت سرمایه‌گذاری گردشگری خراسان رضوی در نمایشگاه گردشگری تهران

معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: بیش از ۱۴۰۰ فرصت سرمایه‌گذاری از کل کشور در هفدهمین نمایشگاه گردشگری تهران ارائه شد که حدود ۱۶۰ فرصت از این بین مربوط به خراسان رضوی بود. به گزارش قلم ما به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و […]

معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: بیش از ۱۴۰۰ فرصت سرمایه‌گذاری از کل کشور در هفدهمین نمایشگاه گردشگری تهران ارائه شد که حدود ۱۶۰ فرصت از این بین مربوط به خراسان رضوی بود.

به گزارش قلم ما به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی احمد دیناری در خصوص نقش حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری خراسان رضوی در هفدهمین نمایشگاه گردشگری تهران اظهار کرد: با توجه به شعار روز جهانی جهانگردی در سال جاری با عنوان «گردشگری و سرمایه‌گذاری‌های سبز»، در نتیجه رویکرد هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران نیز در حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری بود.

معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: تمام استان‌ها با مشارکت بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت شهرداری‌ها، ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری استان خود را در این نمایشگاه ارائه کردند.

دیناری تصریح کرد: بالغ بر ۱۴۰۰ فرصت سرمایه‌گذاری از کل کشور در این نمایشگاه ارائه شد که حدود ۱۶۰ فرصت از این بین مربوط به خراسان رضوی بود. این فرصت‌ها در سال جاری با استفاده از ظرفیت دستگاه‌هایی مانند شهرداری‌ها، آستان قدس رضوی، آب منطقه‌ای، منابع طبیعی و بخش خصوصی تهیه شده بود.

او ادامه داد: همچنین ۱۶ بسته سرمایه‌گذاری از طرف خراسان رضوی در این نمایشگاه معرفی شد که علاوه بر آن برای این بسته‌ها موافقت اصولی بی‌نام نیز صادر شده بود. سازمان همیاری شهرداری‌های استان از طریق موسسه توسعه گردشگری که زیر مجموعه آن سازمان است، با شهرداری‌ها وارد تعامل شد و این شهرداری‌ها در حوزه استان به معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری‌های گردشگری خود پرداختند.

دیناری یادآور شد: در خلال برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران، برخی کارگاه‌های آموزشی در حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری از جمله کارگاه «آشنایی با قوانین و مقررات سرمایه‌گذاری گردشگری در ایران» توسط معاونت سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی برگزار شد.

معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: همچنین همزمان با هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران، سمپوزیوم گردشگری سبز نیز برگزار شد که برنامه‌ریزی‌های آن توسط وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی انجام شد.

دیناری در پاسخ به این سوال که چه میزان سرمایه از طریق این نمایشگاه توسط اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی جذب شده است، بیان کرد: رویکرد این نمایشگاه ارائه ظرفیت‌ها بود و معمولا پس از آن جذب سرمایه اتفاق خواهد افتاد. پیش‌بینی می‌شود برخی از سرمایه‌گذاران به سمت فرصت‌ها و بسته‌های سرمایه‌گذاری استان جذب شوند اما نمی‌توان عدد دقیقی ارائه کرد.

او در خصوص ۱۶ بسته سرمایه‌گذاری خراسان رضوی گفت: برخی از این بسته‌ها مربوط به بناهای تاریخی و تعدادی از آن‌ها مجموعه‌های گردشگری داخل مناطق نمونه گردشگری هستند.

هنری
  • کانال تلگرام قلم ما

    untitled-4
  • تبلیغات

    ۰۴ ۹۸ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳