همزمان با سفر شهرستانی استاندار و مدیران استانی به شهرستان نور :عملیات اجرایی طرح ۲۵۰ واحدی نهضت ملی مسکن در شهرستان نور آغاز شد

در بیست و دومین سفر شهرستانی به نور؛ عملیات اجرایی ۲۵۰ واحدی طرح نهضت ملی مسکن روز شنبه با حضور استاندار مازندران و شماری از مسوولان استانی و محلی در رویان شهرستان نور آغاز شد. ‎ به گزارش پایگاه خبری قلم ما، سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در آیین کلنگ زنی ۲۵۰ واحدیی طرح […]

در بیست و دومین سفر شهرستانی به نور؛ عملیات اجرایی ۲۵۰ واحدی طرح نهضت ملی مسکن روز شنبه با حضور استاندار مازندران و شماری از مسوولان استانی و محلی در رویان شهرستان نور آغاز شد. ‎

به گزارش پایگاه خبری قلم ما، سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در آیین کلنگ زنی ۲۵۰ واحدیی طرح نهضت ملی مسکن عنوان کرد: اجرای این طرح یکی از ضرورت ها بوده و در نور اجرای آن دچار تاخیر شده و باید جبران شود، ساخت مسکن گرچه اجرای کامل آن به مدت ۲ سال طول می کشد اما باید سرعت یابد.

وی اظهار کرد: باید از ظرفیت سرمایه گذاران و خود مالکی هم برای اجرای این طرح بهره گرفت و مهم این که همزمان با اجرای طرح باید کارهای جانبی مانند تامین برق، آب و گاز مهم هم انجام شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران در این آیین گفت: هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن شهرستان نور نام نویسی کردند و تعداد ۸۰۰ نفر تاکنون تایید شدند.

علی دیوسالار افزود: حدود ۲ هکتار دیگر هم در نقطه شهری رویان برای این طرح در نظر گرفته شد که به زودی اجرایی می شود.

وی با بیان این که، مسکن ۲۵۰ واحدی در زمینی به گستره حدود ۹ هزار متر مربع با ارائه وام به مبلغ پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با سود چهار درصد به متقاضیان داده می شود، گفت: این طرح توسط قرارگاه بسیج سازندگی احداث می شود و شهرداری رویان هم پروانه صادر کرده است.

بیژن پولادی فرماندار شهرستان نور هم گفت: این طرح برای نخستین بار است که در این شهرستان اجرایی شده است.

به گفته وی هم اینک در شهرهای نور، بلده، چمستان، ایزد شهر، رویان ساخت مسکن پیگیری شده و در بلده تاحدودی تهیه زمین محقق شده است.

وی تاکید کرد: تسریع در روند اجرای این طرح و تعداد دست کم ۸۰۰ نفر نام نویسی کرده اند، بسیار مهم است.