كدخبر: 18043 بدون دیدگاه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران: مازندران در کاهش نرخ بیکاری، حائز رتبه سوم در کشور شد

تاریخ انتشار : در ساعت:
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران:  مازندران در کاهش نرخ بیکاری، حائز رتبه سوم در کشور شد

حسن خیریانپور، معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران، گفت: بر اساس آخرین آمار نرخ بیکاری استان به ۶.۴ درصد کاهش یافت و رتبه سوم به مازندران اختصاص یافت. ‎ حسن خیریانپور در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری مازندران که با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد، اعلام کرد: بر اساس آخرین آمار نرخ بیکاری […]

حسن خیریانپور، معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران، گفت: بر اساس آخرین آمار نرخ بیکاری استان به ۶.۴ درصد کاهش یافت و رتبه سوم به مازندران اختصاص یافت. ‎

حسن خیریانپور در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری مازندران که با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد، اعلام کرد: بر اساس آخرین آمار نرخ بیکاری استان ۶.۴ درصد است و رتبه سوم به مازندران اختصاص یافت.

وی افزود: امسال برای استان مازندران ۴۹ هزار اشتغال تعهد شد که تاکنون ۸۶.۴ درصد معادل ۴۳ هزار فرصت شغلی از تعهد در سامانه رصد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران گفت: بر اساس نرخ مرکز آمار ایران نرخ مشارکت اقتصادی مازندران ۴۶ درصد اعلام شد که این آمار در کشور ۴۱.۶ است که استان مازندران ۴.۶ درصد از نرخ متوسط مشارکت اقتصادی کشور بیشتر است.

خیریانپور به تمرکز بر اشتغال فارغ‌التحصیلان استان اشاره کرد و افزود: از ۴۳ هزار اشتغال ایجاد شده ۵ هزار و ۱۵۶ اشتغال مربوط به افراد تحصیل کرده است.

وی ادامه داد: برای بهبود فضای کسب و کار استان، تاکنون ۷ جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی برگزار که ۳۰ مصوبه اتخاذ شد و بر اساس رتبه‌بندی، استان مازندران رتبه پنجم را به لحاظ کسب و کار به خود اختصاص داده است.

خیریانپور عنوان کرد: از ۲۷ جلسه‌ای که تاکنون به ریاست استاندار مازندران برگزار شد ۳۸۹ جلسه مربوط به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بوده است.

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار مازندران به شعار سال مبنی بر مهار نرخ تورم اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین آمار ۴۳.۳ درصد کاهش نرخ تورم مربوط به استان مازندران است که متوسط کشور ۴۴.۹ درصد است که مازندران رتبه پنجم در ۳۱ استان کشور دارد.

وی افزود: همچنین استان مازندران در امنیت سرمایه‌گذاری رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

خیریانپور با بیان اینکه ۹۱ واحد راکد در سال گذشته احیاء و ۱۰۷ واحد نیمه تمام در شهرک‌های صنعتی به اتمام رسید، گفت: امسال نیز ۳۰ واحد راکد استان احیاء و به چرخه تولید برگشت.

وی افزود: ۱۹۲ واحد تملیکی بانک‌ها را داشتیم که این روند کنترل و هم اینک ۱۴۳ واحد در قالب اجاره از تملک بانک خارج و به مدار تولید برگشت.

خیریانپور یادآور شد: هفت هکتار از زمین‌های شهرک صنعتی دست افرادی بود که راکد مانده و هیچ کاری انجام نمی‌شد، لذا بازپس‌گیری و به افراد واجد شرایط واگذار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران به برگزاری ۷ همایش فرصت های سرمایه‌گذاری در سال گذشته در مازندران اشاره کرد و افزود: در این همایش هزار و ۱۹۳ فرصت شغلی در استان احصاء و توسط اقتصاد و دارایی استان در سایت بارگذاری شد.

خیریانپور با اشاره به توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در استان، گفت: ۹۴ شرکت دانش‌بنیان سال قبل از ابتدای سال به ۱۳۶ شرکت ارتقاء یافت و تعداد محصول این شرکت‌ها از ۵۵۰ محصول به ۶۶۰ محصول افزایش یافت.

وی از راه‌اندازی ۸ مرکز رشد و ۵ خانه خلاق در استان مازندران خبر داد و اعلام کرد: ۴ هزار و ۵۳۳ نانوایی مازندران به کارت خوان تجهیز شدند.

هنری
  • کانال تلگرام قلم ما

    untitled-4
  • تبلیغات

    ۰۴ ۹۸ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳