كدخبر: 5662 بدون دیدگاه

بازدید سفیر فرانسه از دروازه طلایی اقتصاد ایران/تمایل فرانسوی ها برای سرمایه گذاری در بندر شهیدرجایی

تاریخ انتشار : 1 بهمن 1395 در ساعت: 20:26
بازدید سفیر فرانسه از دروازه طلایی اقتصاد ایران/تمایل فرانسوی ها برای سرمایه گذاری در بندر شهیدرجایی

سفیر فرانسه در تهران و هیات همراه در جریان سفر به استان هرمزگان، ضمن بازدید از بخش های مختلف بندر شهید رجایی، این بندر از جمله مهم ترین زیرساخت های کشور ایران دانست. به گزارش قلم ما، “فرانسوا سنه مو” سفیر کشور فرانسه در تهران با حضور در بندرشهید رجایی از امکانات و قابلیت های […]

سفیر فرانسه در تهران و هیات همراه در جریان سفر به استان هرمزگان، ضمن بازدید از بخش های مختلف بندر شهید رجایی، این بندر از جمله مهم ترین زیرساخت های کشور ایران دانست.

به گزارش قلم ما، “فرانسوا سنه مو” سفیر کشور فرانسه در تهران با حضور در بندرشهید رجایی از امکانات و قابلیت های این منطقه ویژه اقتصادی، اسکله های ۴۰ گانه آن و تجهیزات تخلیه و بارگیری کالا در بزرگترین بندر تجاری ایران بازدید کرد.
رییس بخش اقتصادی و رایزن سیاسی سفارتخانه نیز در این سفر، سفیر فرانسه را همراهی می کردند.
اراضی پشتیبانی، ترمینال های ۱ و ۲ کانتینری، ترمینال های جنرال کارگو (کالاهای متفرقه و عمومی) و بندر نفتی خلیج فارس از جمله بخش هایی بود که مورد بازدید قرار گرفت.
این هیأت اروپایی در نشستی مشترک با مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مقامات ارشد بندر شهید رجایی به بحث وتبادل نظر پرداختند و از نزدیک با ظرفیت های موجود در این بندر به منظور یافتن نقاط همکاری آشنا شدند
“فرانسوا سنه مو” سفیر فرانسه در این نشست اظهار داشت: بسیار خوشحال هستم که از بندر شهید رجایی به عنوان یکی از حائز اهمیت ترین زیرساخت های کشور ایران بازدید می کنم.
وی ضمن اشاره به تصمیم مقامات ارشد ایران و فرانسه برای توسعه روابط سیاسی بین دو کشور گفت: هم اکنون روابط دو کشور در بخش های اقتصادی و صنعتی توسعه یافته و قراردادهایی در صنایع خودروسازی و نفت منعقد شده است. همچنین پروژه های متعددی دیگری بین دو کشور توسط کنشگران اقتصادی و شرکت های خصوصی در جریان است که به تأمین منافع دو طرف منجر خواهد شد.
سفیر فرانسه هدف از بازدید از بندر شهید رجایی را آشنایی با ظرفیت ها، مزیت های سرمایه گذاری و طرح ها و پروژه های این بندر برای اطلاع رسانی به شرکت های فرانسوی اعلام کرد و اظهار داشت: الگوی اقتصادی که برای احداث و توسعه زیرساخت های این بندر مورد استفاده قرار گرفته، برای ما حائز اهمیت است.
“اله مراد عفیفی پور” مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز با اشاره به ارتباطات و تعاملات سیاسی، اقتصادی و تجاری ایران و فرانسه از گذشته های دور تا عصر حاضر، گفت: با اقدامات صورت گرفته، هم اکنون در حال ورود به شرایط جدید و بهتری در مسیر توسعه این تعاملات هستیم.
وی بیان داشت: در بندر شهید رجایی و استان هرمزگان ظرفیت های زیادی برای همکاری با شرکت های خارجی وجود دارد که امیدوارم در دور جدید توسعه همکاری ها بین دو کشور، بتوانیم از این ظرفیت ها به شکل بهینه تری استفاده کنیم.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه مدل های مختلفی برای مشارکت با سرمایه گذاران و شرکت های فرانسوی وجود دارد، خاطرنشان کرد: اغلب فعالیت ها در بندر شهید رجایی توسط بخش خصوصی انجام می شود، بر همین اساس این امکان برای شرکت های فرانسوی وجود دارد که در پروژه های خدماتی و زیرساختی با طرف های ایرانی همکاری و مشارکت داشته باشند.
عفیفی پور همچنین اضافه کرد: در این راستا، می توان تفاهمنامه هایی بین دو کشور و وزارتخانه های مربوطه منعقد کرد تا بسترهای لازم برای توسعه همکاری ها به شکل بهتری فراهم شود.
لازم به ذکر است، در ابتدای این نشست، “محمد علی اصل سعیدی پور” معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز گزارشی مبسوط از ظرفیت ها و توانمندی های بندر شهید رجایی و همچنین آخر دستاوردهای عملیاتی این بندر را به هیأت اروپایی ارایه کرد.

unti

هنری
  • کانال تلگرام قلم ما

    untitled-4
  • تبلیغات

    ۰۴ ۹۸ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳