امضای تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه تهران و سازمان منطقه آزاد اروند

تفاهم نامه همکاری مشترک با استفاده از ظرفیت ها و امکانات دانشگاه تهران و سازمان منطقه آزاد اروند؛ به منظور ایجاد و راه اندازی پردیس بین المللی علم و فناوری اروند دانشگاه تهران، منعقد شد. به گزارش قلم ما، با حضور علی زارعی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران […]

تفاهم نامه همکاری مشترک با استفاده از ظرفیت ها و امکانات دانشگاه تهران و سازمان منطقه آزاد اروند؛ به منظور ایجاد و راه اندازی پردیس بین المللی علم و فناوری اروند دانشگاه تهران، منعقد شد.

به گزارش قلم ما، با حضور علی زارعی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران و هیأت همراه، از محل احداث و راه اندازی پردیس بین المللی علم و فناوری اروند دانشگاه تهران، بازدید و سپس تفاهم نامه این پروژه علمی به امضای طرفین رسید.

زارعی در این نشست ضمن اعلام خرسندی از حضور دانشگاه بین المللی تهران در منطقه، اظهار داشت: قطعا راه اندازی این پردیس دانشگاهی سر منشأ تحولات مثبت و ارزنده ای خواهد شد.

وی، افزود: توسعه فناوری دانش بنیان از سیاست گذاری های مهم سازمان منطقه آزاد اروند است که با حضور دانشگاه تهران شاهد پیشرفت کمی و کیفی، علمی و فرهنگی در منطقه خواهیم بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند تعاملات پیش رو را موجب شکوفایی علمی در منطقه دانست و گفت: جانمایی این دانشگاه در مینو شهر اتفاق خجسته ای برای رشد و توسعه این شهر خواهد بود و بدون شک مردم منطقه از آن منتفع خواهند شد.

زارعی همجواری با کشورهای حوزه خلیج فارس و بویژه عراق را یک امتیاز برای اروند عنوان کرد و افزود: یکی از سیاست های پیش ارائه راهبردایی برای جذب دانشجو از کشورهای همسایه خواهد بود که با تبادلات علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ایجاد شده نقش اثر گذاری در توسعه پایدار منطقه خواهند داشت.