كدخبر: 17881 بدون دیدگاه

سازمان منطقه آزاد کیش برای ساخت ۱۸۰۰ واحد مسکونی دست به کار شد

تاریخ انتشار : 24 آبان 1402 در ساعت: 20:39
سازمان منطقه آزاد کیش برای ساخت ۱۸۰۰ واحد مسکونی دست به کار شد

سازمان منطقه آزاد کیش پس از افتتاح نخستین ترمینال هوشمند فرودگاهی کشور، برای تامین نیاز مسکن کارکنان نهادها، سازمان ها و فعالان اقتصادی شاغل در این منطقه، طرح بزرگ عمرانی ساخت “مجتمع مسکونی ۱۸۰۰ واحدی “سایه سار” را آغاز کرد به گزارش قلم ما به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه […]

سازمان منطقه آزاد کیش پس از افتتاح نخستین ترمینال هوشمند فرودگاهی کشور، برای تامین نیاز مسکن کارکنان نهادها، سازمان ها و فعالان اقتصادی شاغل در این منطقه، طرح بزرگ عمرانی ساخت “مجتمع مسکونی ۱۸۰۰ واحدی “سایه سار” را آغاز کرد

به گزارش قلم ما به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، گفت: عملیات اجرایی ساخت مجتمع مسکونی سایه سار با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، رحیم سرهنگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، سعید پورزادی معاون عمرانی این سازمان و جمعی از مدیران و مسوولان محلی سه شنبه ۲۳ آبان در زمینی به وسعت ۲۰ هکتار، همجوار با باغ راه و بزرگراه خلیج فارس آغاز شد.

این مجتمع در ۴ فاز و با زیر بنای حدود ۲۴۰ هزار مترمربع و با حجم سرمایه گذاری بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان، به مدت ۴۸ ماه ساخته می شود و دارای فضا های خدماتی، تجاری، ورزشی و فضای سبز گسترده است.

تحولات بازار مسکن در کیش، بویژه افزایش قیمت در سال های اخیر، تامین مسکن، اقشار میانی، کارکنان موسسات و نهادها و کسبه ساکن در جزیره را دشوار کرده است از اینرو سازمان منطقه آزاد کیش برنامه ریزی، طراحی، ساخت و ارائه ۱۸۰۰ واحد مسکونی برای گروه های هدف مذکور را به عنوان نمونه با مشارکت تشکل و نهادهای مرتبط در دستور کار قرار داده و با اختصاص زمین رایگان و چشم پوشی از عواید حاصل از صدور پروانه ساخت و سایر عوارض شهرسازی تسهیلات لازم را برای تحقق این مهم فراهم ساخته است.

بر اساس این گزارش سازمان منطقه آزاد کیش در نظر دارد در باقیمانده زمان دولت سیزدهم، نقش خود را با ساخت ۱۸۰۰ واحد مسکونی به عنوان الگویی برای ساخت مسکن اجتماعی در کشور ایفا کند.

در آیین آغاز عملیات اجرایی این مجتمع مسکونی، اسناد موافقت نامه آماده سازی اراضی۲۰ هکتاری “مجتمع مسکونی سایه سار” بین سازمان منطقه آزاد کیش و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، توسط رحیم سرهنگی با نماینده این قرارگاه تبادل شد.

بر اساس این موافقت نامه طراحی و اجرای محوطه سازی و زیرساخت های این مجتمع بزرگ مسکونی شامل شبکه آب، برق، فاضلاب و ساخت ابنیه فنی مورد نیاز توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد ریال انجام می شود.

گفتنی است این طرح بزرگ عمرانی توسط شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش و با نظارت معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش احداث می شود.

هنری
  • کانال تلگرام قلم ما

    untitled-4
  • تبلیغات

    ۰۴ ۹۸ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳