كدخبر: 10465 بدون دیدگاه

با پیگیری های صورت گرفته و اهدای زمین توسط مجموعه تفریحی توریستی دشت نور زیرساخت های مخابراتی چندین روستای شهرستان نور در راستای توسعه گردشگری تقویت شد.

تاریخ انتشار : 12 خرداد 1399 در ساعت: 22:12
با پیگیری های صورت گرفته و اهدای زمین توسط مجموعه تفریحی توریستی دشت نور زیرساخت های مخابراتی چندین روستای شهرستان نور در راستای توسعه گردشگری تقویت شد.

امروزه رونق گردشگری در هر منطقه ای از جمله مناطق روستایی نیازمند وجود امکانات زیرساختی است که در این میان ارتباط مخابراتی از اهمیتی دوچندان برخوردار است،چراکه گردشگری به عنوان یکی از بزرگترین و متنوع‌ترین صنایع دنیا مطرح و رشد سریع آن تغییرات اجتماعی، اقتصادی و محیطی فراوانی از جمله در حوزه اشتغالزایی مردم منطقه بدنبال دارد.

 

به گزارش قلم ما:

شهرستان نور یکی از گردشگر پذیرترین شهرهای استان مازندران و کشور است که به دلیل داشتن جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی ظرفیت بسیار بالایی در زمینه جذب گردشگر دارند اما به دلیل نامناسب بودن برخی نبود زیرساخت‌های مخابراتی،در روستاهای این شهرستان همواره گله مندی از جانب مردم منطقه و گردشگران وجود داشته است،ولی طی چند روز گذشته خبر اقدام تحسین بر انگیز مجموعه تفریحی توریستی دشت نور در اهدای زمین برای نصب دکل مخابراتی با هدف تقویت آنتن دهی چندین روستا این منطقه سبب شادمانی مردم شد.

 

سرمایه گذاران نقش مهمی در چرخه اقتصادی و اشتغالزایی مردم منطقه دارند

 

 

فرماندار شهرستان نور طی گفتگوی اختصاصی با قلم ما اظهار کرد:در دنیایی که به عصر ارتباطات مشهور است، دیگر نمی‌توان بدون بهره گیری از ابزار مخابراتی و ارتباطی کارهای روزمره و امور مختلف را انجام داد اما اگر بحث گردشگری به میان آید این مقوله اهمیت بیشتری پیدا می‌کند،به طور معمول گردشگران به دلیل علاقه‌مندی به فرهنگ، طبیعت، آب و هوای مقصد مورد نظر یا وجود جاذبه‌های گردشگری تاریخی، آن محل را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند و در کنار آن قطعاً به امکانات زیرساختی از جمله راه‌ها و ارتباطات نیز اهمیت میدهند.

دکتر شادمان با بیان اینکه گردشگر در موقعیت هایی حضور پیدا می کند که در آن موقعیت،امکانات ارتباطی خوبی برقرار باشدگفت:داشتن یک ارتباط مناسب که بویژه در عصر جدید سایبر مهمترین نقش را در ایجاد ارتباطات دارد.

فرماندار نور در ادامه با اشاره به اقدام تحسین برانگیز مجموعه تفریحی توریستی دشت نور در خصوص اهدای زمین برای دکل مخابراتی تصریح کرد:نصب این دکل مخابراتی در این منطقه با ارتفاع ۴۸ متر میتواند ۵ روستای شهرستان نور را تحت پوشش قرار دهد.برای این ۵ روستا و خود دشت نور موقعیتی مناسب است و تمام فرصت های گردشگری،اقتصادی و اجتماعی فراهم خواهد شد و هم در زندگی روزمره مردم منطقه تاثیرگذار خواهد بود و هم ایجاد اشتغالزایی برای جوانان را خواهد داشت.

شادمان در پایان با اشاره به اینکه سرمایه گذاران نقش مهمی در چرخه اقتصادی و اشتغالزایی مردم منطقه دارند گفت:ما از تمام کسانی که به توسعه گردشگری شهرستان دامن بزنند حمایت خواهیم کرد.

حل مشکل آنتن دهی ۵ روستا شهرستان نور با همت مجموعه تفریحی توریستس دشت نور

 

مدیریت مجموعه تفریحی توریستی دشت نور هم در گفتگوی اختصاصی با قلم ما اظهار کرد:بنده سه دوره عضو شورای افراسیابکلا بودم ،

نعمت گرجی با اشاره به اینکه دسترسی به اینترنت و ارتباط تلفنی از نیازهای مهم جوامع مختلف است، خاطرنشان کرد: در برخی از مناطق شهرستان نورمشکلاتی چون عدم آنتن دهی موبایل و قطعی مکرر تلفن های ثابت و همراه موجب بروز مشکلات فراوانی برای مردم شده است .

وی بیان کرد:یکی از مهمترین دغدغه‌های روستای ماهم عدم آنتن دهی بود و متاسفانه مردم در این خصوص مشکلات فراوانی داشتند.که با همت مجموعه تفریحی توریستی دشت نور این مشکل مرتفع گشت چرا که ما در عصر ارتباطات به سر میبریم و اینترنت و موبایل جزء جدایی نشدنی از زندگی انسانهاست.

مدیر مجتمع دشت نور گفت:با هماهنگی های لازم مجتمع تفریحی توریستی دشت نور در خصوص این مشکل با دکتر اسماعیلی نماینده نماینده مردم شهرستان های نورو محمودآباد در دوره دهم مجلس شورای اسلامی و آذری جهرمی وزیر ارتباطات،مدیرکل مخابرات کشور و همچنین فرماندار محترم شهرستان نور دکتر شادمان جلسات و پیگیری های لازم صورت گرفت و در همان جلسه بنده از ایشان خواهش کردم تا این مشکل هر چه زودتر بر طرف شود و در همان جلسه نامه نگاری ها و پیگیری های لازم انجام شد و آقای اسماعیلی پیگیری کردند و به نتایج خوبی دست یافتند.بعد از این جلسه چندین بار دوستان برای بازدید به شهرستان نور آمدند و مکان مورد نظر و روستاهای همجوار را دیدند که مورد تایید قرار گرفت.

گرجی افزود:جا دارد از فرماندار محترم و دکتر اسماعیلی نماینده پیشین تقدیر و تشکر ویژه داشته باشم
که همکاری لازم را با داشتند و همچنین از مهندس سیروس کبیری مدیرعامل مجتمع تفریحی توریستی دشت نور که با اهدای زمین برای دکل مخابراتی گامی تاثیرگذار در توسعه و زیر ساخت های گردشگری شهرستان برداشتند و مشکلات چندین روستای شهرستان را هموار نمودند.

گفتنی است: دکل مخابراتی ۴۸ متری دشت نور با هدف تقویت آنتن دهی به روستاهای افراسیابکلا،کلین خونی،هردرود،کاردگرکلا،آرویج کلا،نصب و در مرحله پی ریزی میباشد.

 

 

هنری
  • کانال تلگرام قلم ما

    untitled-4
  • تبلیغات

    ۰۴ ۹۸ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳ ۰۳